Adresas: 
Kranto g. 3, Gargždai LT-96112
Tel.: Direktorius (8 46) 45 27 75 Direktoriaus pavaduotojas ugdymui (8 46) 30 03 16
Fax.: (8 46) 45 27 75

El. paštas: 
ucnaminukas@gmail.com
Internetinė svetainė: 
http://www.ucnaminukas.lt/

Priklausomybė: 
Savivaldybės
Įstaigos tipas: 
Ikimokyklinio ugdymo mokykla

Mokymo kalbos: 
lietuvių
Mokymo formos: 
Grupinio mokymosi

Savivaldybė:
Klaipėdos apskr. Klaipėdos r. sav.
Ugdymas
Kompleksinė pagalba vaikui Gargždų ugdymo centre „Naminukas“
 
Ugdymo centras „Naminukas“ – yra vienintelė ugdymo įstaiga rajone, teikianti švietimo specialiąją ir medicininę pagalbą ikimokyklinio amžiaus vaikams turintiems:  kalbos ir komunikacijos sutrikimų, specialiųjų ugdymo(si) poreikių, regos, judesio ir padėties sutrikimus. Vykdo stuburo iškrypimų bei plokščiapėdystės profilaktikos priemones. Pagalbą teikia kvalifikuoti specialistai: specialusis pedagogas, tiflopedagogas, logopedas, psichologas.
 
Vadovaujantis gydytojų specialistų rekomendacijomis (paskyrimais) regos korekcijos, kineziterapijos-masažo specialistai teikia individualias paslaugas vaikui.  Įsteigti specialieji kabinetai individualiam darbui su vaikais. Kabinetuose yra specialiosios  ugdymo(si) priemonės, medicininė įranga. Visos paslaugos nemokamai teikiamos Ugdymo centrą lankantiems vaikams. Specialiosios švietimo ir medicininės pagalbos paskirtis – tikslų, metodų, aplinkos pritaikymas kiekvieno vaiko poreikiams, gebėjimams.   
 
Ugdymo centras yra pasirengęs padėti vaikui turinčiam raidos sutrikimų, tačiau tėvai turi laiku pastebėti savo vaiko sutrikimą. Kokie sutrikusios vaiko raidos požymiai turėtų kelti nerimą ir dėl ko reikėtų kreiptis įvertinimo ir pagalbos. Vienas iš labai svarbių sutrikusios raidos požymių yra vėluojanti kalba, t.y. jei pirmųjų metų pabaigoje vaikas netaria nė vieno žodžio (ar garsų junginio, atstojančio žodžio), vartojamo pastovia reikšme, o sulaukęs dvejų vis dar nesugeba reaguoti į suaugusiojo prašymus, paliepimus paimti ar nunešti daiktą, atlikti kokį nors veiksmą.
 
Ypač turėtų kelti nerimą prastas aplinkinių kalbos supratimas. Kartais aktyvusis vaiko žodynas labai atsilieka nuo pasyviojo (kitų žmonių kalbos žodžių supratimo). Jei tėveliams kyla įtarimas, kad vaikas per mažai kalba, nesupranta prašymų, paliepimų, pirmiausia reikėtų pasidomėti ar jis girdi.
 
Jei kyla abejonių dėl vaiko regėjimo aštrumo (ilgai nepažįsta spalvų, neskiria geometrinių daiktų formų ir kt.), reikėtų patikrinti, kaip vaikas mato. Jei paaiškėja, kad regėjimo aštrumas normalus, reikėtų pasidomėti, ar vaikas gerai suvokia informaciją, gaunamą regėjimo organais. Dėl vaiko sutrikimų nustatymo reikia kreiptis į gydytojus, švietimo pagalbos specialistus arba Pedagoginę psichologinę tarnybą. Į pedagoginę psichologinę tarnybą galima kreiptis ir tais atvejais, kai kyla abejonių dėl vaiko bendro intelektinio išsivystymo ir jo amžiaus normos atitikimo.
 
Tėvai paprastai iškart pastebi, jei jų vaikas skiriasi nuo bendraamžių menkesniais gebėjimais. Kol vaikas mažas, pusantrų, trejų ar ketverių, dažniausiai guodžiamasi, kad vaikas išaugs ir bus toks kaip visi. Tik artėjant mokykliniam amžiui, susirūpinama, kad vaikas nesugebės mokytis. Ankstyvasis ir ikimokyklinis amžius yra aukso vertės įgyvendinant specialiąsias ugdymo programas, galinčias nukreipti sutrikusią vaiko raidą palankesne vaga, ir kuo anksčiau pradedama specialioji švietimo pagalba, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis. Padėkime vaikui turinčiam specialiųjų ugdymo(si) poreikių kuo anksčiau.
 
Ugdymo centras „Naminukas“ nėra skirtas tik specialiųjų ugdymo(si) poreikių turintiems vaikams. Įstaigoje yra 6 ikimokyklinio amžiaus vaikų, 2 priešmokyklinio ugdymo ir 1 globos-savaitinė grupė. Iš viso 9 grupėse yra integruota 17 vaikų turinčių specialiųjų ugdymo(si) poreikių. Nuo 2012 m. rugsėjo 1 d., iškėlus specialiąsias klases į Gargždų „Kranto“ pagrindinę mokyklą, Ugdymo centro grupės sukomplektuotos pagal amžių. Įstaigos bendruomenė džiaugiasi, kad grupėje vaikai yra vieno amžiaus, o tėveliai džiaugiasi, kad jų vaikas turintis specialiųjų ugdymosi poreikių yra ugdomas kartu su bendraamžiais.
 
Nebijokime „kitokių“ vaikų, juk niekada nežinome, kada mus gali aplankyti bėda. Duok, Dieve, kad taip neatsitiktų.
 
Informacija teikiama telefonu (8 46) 45 27 75, el.p.ucnaminukas@gmail.com, internetinis puslapis: www.ucnaminukas.lt
 
Birutė KASPARAVIČIENĖ,
Ugdymo centro „Naminukas“ direktorė